Volárna, okr. Kolín. ČR
+420 321 320 022
volarna@volarna.cz

Fotbal 2012/2013 – report

Obec Volárna

Fotbal 2012/2013 – report

Omlouvám se za zpoždění s fotbalovými reportážemi, ale jsem velice zaneprázdněný člověk. Proto jsem se rozhodl udělat shrnutí posledních čtyř zápasů do jednoho článku.

Všichni už sami víte, že se volárenskému týmu podařilo po 16-ti letech probojovat do okresního přeboru, ze kterého  tým sestoupil v ročníku 1996 -1997. Tehdy tu byli jiní hráči, ale i někteří stávající si to pamatují. Mezi ně patří Aleš Hanek, Martin Dohanič a Pavel Wolfram.

Ale zpět k předchozím zápasům.

Po domácí výhře nad Starým Kolínem se hrálo derby mezi Volárnou a Ovčáry. Tento zápas se hrál 26. 5. a bylo se na co koukat. Ovčáry sázely na osvědčenou taktiku hrát fotbal po lince Machurka – Chadraba a skoro jim to vycházelo. Zápas vyhrála domácí Volárna poměrem 4:2 mezi střelce se zapsali Tomáš Šedivý, který si pohrál s obranou Ovčár a vstřelil dvě branky, dále Kuba Čihák a Lukáš Šindelář výstavním trestňákem. Za hosty skóroval Vít Chadraba tradičně po chybách naší obrany. Celkové shrnutí zápasu by mělo znít asi takhle: ,, I na mokrém terénu byla Volárna jasně lepším týmem a vyhrála zaslouženě”

Následující utkání se hrálo 1. 6. ve Velimi na nejlepším hřišti této soutěže, ale za deštivého počasí. Volárna tradičně inkasovala jako první, ale semknout se a začít bojovat snad nikdo jiný neumí. Skóre srovnal Lukáš Luťha. Po něm se rozstříleli naši útočníci, kteří hráli famózně. Lukáš Šindelář dvěma nádhernými góly strhnul tým k větší bojovnosti. Po něm ukázal svůj um i Tomáš Šedivý. Takovéto počínaní se ale nelíbilo panu rozhodčímu Freundovi, který nás řezal a řezal, bohužel nikdo neví na čí popud. A tak Velim stihla do konce poločasu ještě snížit na 2:4. V poločase druhém se přidal k volárenským střelcům Pavel Wolfram mladší. Velim ale nic nevzdala, a jelikož její hráči měli zkušenosti i kvalitu z fotbalu z vyšších soutěží, začali nás pomalu přehrávat. Na 3:6 pro Volárnu zvyšoval Tomáš Šedivý. Pak se bohužel strhnul kolotoč a po našich chybách a chybách pomezního i sudího dokázala Velim zápas srovnat na 6:6 zásluhou pana Slavíka, který byl v minulosti nejlepším střelcem v divizním týmu Velimi. Touhou po výhře jsme začali hrát fotbal ve stylu ,,VABANK”, to se nám bohužel nevyplatilo a z rychlého brejku jsme dostali gól sedmý. Dílo bylo dokonáno a my jeli domů se sklopenou hlavou.

Další utkání se hrálo na domácím podmáčeném hřišti s týmem Nebovid dne 8. 6. Po prudkých přívalových lijácích  se zvedla hladina spodní vody a půda již nestačila brát vodu. A tak nám na hřišti vzniklo jezírko, které se den před fotbalem celé přečerpávalo. Tímto děkujeme Martinovi Palečkovi a všem zúčastněným fotbalistům a pomocníkům za náročnou přípravu hřiště.

 Samotný fotbal připomínal spíše vodní polo, protože i přes veškerou snahu se nepodařilo všechnu vodu odčerpat. Hráči Nebovid byli hodně důrazní a bojovní, ale byl to Tomáš Šedivý, kdo první otevřel skóre, i když takovou nepovedou šouravou střelou, ale i ta  se počítala. V poločase druhém dal gól Lukáš Luťha a to bylo na nebovidské hráče asi moc. Přestali hrát fotbal někteří raději střídali. A tak se ujal režie Kuba Čihák, který dal během osmi minut Hattrick. A tak se mohlo slavit s výsledkem 5:0

Poslední nejdůležitější zápas se hrál v Jestřabí Lhotě 15. 6. Tým Krakovan v předchozím kole zaváhal ve Veltrubech a nám se naskytla jedinečná příležitost, kterou jsme chtěli využít. Jeden jediný bod nás dělil od výhry v celé soutěži.

Zápas byl už od začátku vyhecovaný a hrál se poměrně rychlý fotbal, ale často se přerušovalo kvůli faulům. Po jednom takovém se dostala Lhota do vedení. Aktivita našeho útočného dua se zvyšovala a Tomáš Šedivý zápas srovnal. Po další chybě jsme ale opět prohrávali.

Po poločase se z fotbalu stala spíše jen nakopávaná. Přihrávka občas našla svůj cíl. Více se faulovalo a situace byla čím dál víc vyostřená. Všechny uklidnil ale opět Tomáš Šedivý, který srovnal na konečných 2:2. Po konečném hvizdu se strhla bujará oslava už přímo na hřišti. Bylo hotovo a nám se to povedlo 😀

Šampióny 3. třídy pro rok 2012/2013 jsou: 

Jaroslav Kubeš, Martin Dohanič, Aleš Hanek, Radek Pelikán, Radek  Ešner, Ladislav Bruna, Tomáš Hartman,Jaroslav Švanda, David Mlýnek, Petr Čapek, Jakub Čihák, Pavel Wolfram starší, Pavel Wolfram mladší, Lukáš Luťha, Lukáš Szabo, Petr Švanda, Tomáš Šedivý, Lukáš Šindelář, Miloslav Šindelář.

Díky za pomoc patří také Martinu Palečkovi, Jaroslavu Palečkovi staršímu, Jaroslavu Palečkovi mladšímu, Václavovi Čapkovi, rodině Kouhoutkovým, Vladimíru Čihákovi, Milošovi Plačkovi, Petrovi Šedivému, Petrovi Švandovi staršímu, Zbyňkovi Orbanovi a dalším. 

Snad jsem na nikoho nezapomněl, a pokud ano tak se omlouvám…

Všem hráčům patří velké díky za snahu, bojovnost i obětavost.

Díky patří také všem, co nás podporují, pomáhají a fandí 😀

Nyní probíhá takové letní volno, ale již brzy se začne trénovat, okresní přebor je přeci jen jiná soutěž!

Malé perličky na konec:

Nejlepší střelci této sezóny byli:

Tomáš Sědivý 32 branek

Lukáš Šindelář 21 branek

Lukáš Luťha  13 branek

Jakub Čihák 10 branek

o zbylé góly se podělil zbytek týmu

tabulka a všechny zápasy:    http://www.kfis.cz/souteze/2012-2013/dospeli/3-trida-a/aktualne

Naši žáci si také nevedli špatně. V posledním zápase nadělili debakl Krakovanům poměrem 4:13  a zakončili tuto sezónu na pěkném 3. místě se skórem 99:64

-ladze-