Volárna, okr. Kolín. ČR
+420 321 320 022
volarna@volarna.cz

Fotbalový zápas 12. 5. 2013

Obec Volárna

Fotbalový zápas 12. 5. 2013

VELTRUBY – VOLÁRNA 0:4

V neděli 12. 5. hrálo naše mužstvo mistrák ve Veltrubech, kterým se v poslední době docela dařilo. V zakladní sestavě se na místo předstopera postavil Tomáš Hartman, a už teď prozradím, že hrál výborně. Stejně jako celý tým. Po neuspěšném minulém týdnu, kdy jsme prohráli a remizovali se naskytla další šance, ukázat týmového ducha. A bylo to vidět hned od začátku utkání. Volárenská jedenácka začala připomínat dobře namazaný stroj. Přihrávky byly cílené a přesné, a samotná hra měla styl i myšlenku. Po pár neúspěšných střeleckých příležitostech si naši útočníci narazili balón a nechali vystřelit Davida Mlýnka, který nabíhal z druhé vlny a nekompromisně propálil veltrubského golmana. To vše se odehrálo kolem 20. minuty.  Domácí však nezaháleli, a také ukázali svoji sílu, jenže Jardovi Kubešovi v brance se vrátila forma a několika jistými zákroky podržel náš tým. Hra se přelévala nahoru a dolů, a věřte, že opravdu bylo na co koukat. Ve 32. minutě jsme zahrávali volný přímý kop cca 6 metrů za velkým vápnem. Lukáš Šindelář využil tuto šanci a nádhernou střelou zvýšil skóre na 0:2. Další skvělou šanci měl Lukáš Luťha, ale ze slibné pozice hlavičkoval těsně nad branku. Veltruby se svým mladým kádrem ale stále doráželi, naše obrana si však věděla rady. Veltrubští si přesto vypracovali ještě pár šancí na snížení skóre, ale Jarda jim to prostě nedovolil. Ve 42. minutě se dostal po nádherné akci z pravé strany Tomáš Šedivý do zakončení  a zajistil Volárně poločasové vedení 0:3.

Ve druhém poločase byla vidět snaha domácích ještě výsledek zvrátit. Ale chybělo jim stěstí, a to i přesto že nás zatlačili před vlastní branku a 10 minut okupovali naše uzemí. Jarda Kubeš potvrdil svou formu a bylo na něm vidět, že gól prostě nepustí, i když mu dvakrát pomohla tyč. V 75. minutě přišel na hřiště Jára Švandu, který nahradil Pavla Wolframa ve středu zálohy. Náhle se z oblohy snesl déšt, ale nikomu to nevadilo. Volárna hrála stále pěkný fotbal a neustále se snažila vymyslet nějakou slibnou akci. Tomáš Šedivý z přímého kopu nastřelil spojnici a o pár minut později vsítil svůj druhý gól, to když pálil z otočky. Nebylo co dodat. Náš tým byl výrazně lepší a z Veltrub si odvezl zaslouženou výhru a pochvalu od fanoušků, že to byl možná nejlepší zápas této sezóny.

Našim žáčkům se o víkendu příliš nedařilo. V sobtu 11. 5. prohráli v Polepech vysoko 8:1.

Další zápas se chystá tento víkend. Žáci hrají v sobotu 18. 5. od 15-ti hodin s FŠ Velký Osek. Po nich nastoupí naše Áčko od 17-ti hodin proti Starému Kolínu.