Volárna, okr. Kolín. ČR
+420 321 320 022
volarna@volarna.cz

Motocyklové závody Volárna 2013

Obec Volárna

Motocyklové závody Volárna 2013

Po pondělním zasedání zastupitelstva obce bylo rozhodnuto o povolení pořádání motocyklových závodů ve dnech 20. a 21. července 2013.

 

Výňatek z článku autora Petra Štoly:

Volárna u Kolína
Motocyklové závod v Kolíně a jeho okolí jednoznačně patří do historie silničního sportu. První závody se v přímo v ulicích Kolína jely již v padesátých letech minulého století. Po několika ročnících nastal sice dlouhý pust, ale v roce 1978 se do Kolína silniční motocykly vrátily. Na úzkém a pouze 2300 metrů dlouhém okruhu v Kolíně-Sendražicích se psala historie spáleného benzínu až do pádu komunismu (do roku 1990). Bojovalo se zde o body do Oblastního přeboru A+B ve všech kategoriích (tehdy bylo mistrovství třístupňové, kdy z oblastních přeborů A, B, C postupovali nejlepší jezdci do Přeboru ČSR a až z něj pak ti nejlepší do hlavního Mistrovství ČSSR).
V okolí Kolína se ale závodilo i na dalších, dnes již zapomenutých okruzích. Nádherné závody byly přímo v Městci Králové, Opočnici, či v Dymokurech. Nesmíme ani zapomenou na oslavu 60. výročí Velké říjnové socialistické revoluce, která proběhla v roce 1977 na okruhu v Žehuni.
Za návratem k závodění do Kolína stojí Vojta Vaněk, kterého znáte i z přispívání na náš portál. Právě on je organizátorem akce, která by měla proběhnout u obce Volárna u Kolína. O tom, v jakém stavu jsou přípravy, se exkluzivně serveru BikeRacing.cz svěřil Vicepresident pro motocyklový sport v AČR a Předseda AMK Hořice, pan Martin Sodomek.
„Závod v Kolíně je v podstatě již jistý, pojede se 20. až 21. července ve Volárně u Kolína,“ říká Martin Sodomek pro bikeracing.cz. „Pojedou se moderní třídy, resp. pojedeme závod 125 Sportproduction, Supermono a Twin, 250 CRR a do 600 ccm. Na závodě se bude pořadatelský podílet AMK Hořice. S panem Vaňkem se nám opravdu skvěle spolupracuje, v podstatě i díky němu závodu již nestojí nic v cestě.“

celý článek naleznete zde:

http://www.bikeracing.cz/moto-magazin/road-racing/prirodni-trate/navrat-zavodu-do-jicina-a-kolina-a13868/