Obec Volárna, Volárna 137, 280 02 Kolín volarna@volarna.cz 321 320 022

Fotbalový zápas 20. 10. 2012

STARÝ KOLÍN – VOLÁRNA 4:3

Další fotbalový víkend je za námi. Nad kolínským okresem se snesla mlha, ale ta největší se snesla nad Volárnu. V sobotu 20. 10. sehrálo naše Áčko ve Starém Kolíně zápas, ve kterém chybělo trochu štěstí. Domácí šli po pár minutách do vedení po našem zaváhání v obraně. Chvíli na to se nám podařilo vyrovnat střelou Tomáše Šedivého. Soupeře jsme začali lehce přehrávat a okupovat jeho polovinu hřiště. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Tomáš Šedivý hlavičkoval po rohovém kopu rovnou do šibenice, ale domácí hráč, stojící u tyče rukou vyrazil míč. Za to byl odměněn červenou kartou a proti „Staráku“ nařízena penalta, kterou proměnil Lukáš Šindelář. Bohužel ke konci prvního poločasu jsme v obraně opět chybovali a obdrželi gól. O poločase se šlo do kabin za nerozhodného výsledku 2:2.

Začátek druhé půle patřil nám a hlavně opětovně hlavičkujícímu Tomáši Šedivému, který prodloužil přímý kop za gólmanova záda. Po pár minutách však opět přišlo zaváhaní a další gól domácích. Za tohoto stavu se našim střelcům přilepila smůla na paty. Za stavu 3:3 jsme vysílali jeden brejk za druhým, ostřelovali bránu soupeře a snažili se dát vítězný gól všemi možnými prostředky. Místo toho, jsme ale jen trefili asi pětkrát brankovou konstrukci z ložených šancí. Soupeře jsme neustále tlačili, ale né a né se trefit. A jak praví jedno přísloví : ,,Nedáš, dostaneš!!! “ Touhou vyhrát jsme přestali úplně bránit. A tak stačil jeden prohraný souboj, nakopnutý balón a další míč skončil v naší síti. Smolně jsme prohráli ve Starém Kolíně 4:3! Naše mužstvo se propadlo na třetí příčku, ale první Krakovany také zaváhali, a tak se čelo naší tabulky pěkně zhustilo. Pohleďte sami : http://nv.fotbal.cz/domaci-souteze/kao/stredocesky/kolin/souteze.asp?soutez=214A2A

V neděli 21. 10. hráli naši žáčci derby ve Velkém Oseku. Zápas prvního s druhým byl lákadlem pro mnohé rodiče, ale i ostatní fanoušky volárenského fotbalu. Žáci bohužel nestačili na rychlejšího soupeře, a tak jediným světlým momentem byl gól snižující stav na 2:1 pro domácí. Osečáci pak naše žáčky začali přehrávat, a tak konečné skóre bylo 8:1 pro Osek.

Další mistrovské utkání se hraje v sobotu 27. 10. od 14:30 h. Pikantní derby na ovčárecké větrné hůrce, by mělo přilákat spousty diváků. Ovčárům se poslední dobou nedaří a jsou s jednou výhrou na chvostu tabulky. A za jarní zápas by to chtělo výstřílet minimálně deset gólu. Žáci mají přiští týden volno.